Sesli panelci

Sesli chat panelci kimdir? Biraz ondan bahsedelim

Panelci sesli sohbet sitelerini kuran ve kurulumunun başından sonuna kadar takip eden insanlara panelci denir. Görüyoruz ki bir çok panelci bulunmaktadır hangisi güvenli iş yapıyor, hangisi güvensiz ve bir türlü müşteriler kendi sitelerini kurulum yapacak güvenilir panelciler arıyorlar.

Bir sesli panelci‘nin bilmesi gereken yazılım dilleri, Css, php, ajax, java script, bu kodlama dillerini bilmeyen insanlarlar’dan panelci olmaz. Ama görüyoruz ki hen önüne gelen kendi dilediği gibi bir Sesli chat panelci domaini alarak gidip 10 – 20 tl’ye hosting veya Resel alıp ben panelciyim diyor panelleri ise ondan bundan alarak müşterilere seo uyumsuz tasarımları kurup müşterisinin googlede yükselmemesine yol acıyor.

Son zamanlar’da şuna rastladım madem konu açılmışken bunu’da dile getirmek istiyorum. Müşteri bana geliyor ve kurulum ücretini soruyor örneğin 100 tl diyorum müşterinin bana dediği şu falan panelci ücretsiz kurulum yapıyor yada 50 tl ye kurulum yapıyor. Gülüyorum ama insanı rencide etmemek için git hocam o zaman o panelciden kurulum yaptır diyorum malasef.

Tasarımdan zerre kadar anlamayan sadece siteyi kurmayı bilen her insan panelci olmuş.

Site sahipleri dikkat;

Atalarımızı demiş 10 kuruş fazla olsun ama işi bilen yapsın sitelerinizi her panelciden kurulum yaptırmayın. İşini iyi bilen sunucusu sağlam güvenilir Panelciler ile çalışmanızı tavsiye ederim. Bir site sahibi sadece görselleri görür özellikleri görür ama bir tasarımcı o görselin arkasındaki kodları görür neden kod diyorum biliyor musunuz? Google’nin botları olup günlük sizin sitenize gelip tarayıp sitenize puan verir gider bunun amacı ise Googlede yükselmenize yardımcı ve sitenizin kalitesini belirler.

Sesli chat sitelerinin bir koddan ibaret olduğunu unutmayın bir sitenin seo puanı her zaman önemlidir. Kaliteli bir siteye sahip olmak istiyorsanız Uzmanına bırakın başınız ağrımasın.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir